KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7154367
*
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 19:07:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:00:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04
*
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 13:00:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04